Aile Filmleri Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Aile Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Günümüzde en çok izlenen sinema türlerinin başında aile filmleri geliyor. Aile temalı filmlerin temelini aile içindeki komik ya da dramatik olaylar oluşturur. Türkiye'de de başarılı örnekleri bulunan bu türün meraklıları için en iyi aile filmini derledik.

Coco 

12 yaşındaki Miguel'in en büyük kahramanı, hayatını kaybeden Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz'dur. Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Gitarı çalmaya başladığı an kendisini Ölüler Diyarı'nda bulur. Buradan kurtulmak isteyen Miguel’in karşısına Hector çıkar ve birlikte Miguel'in aile tarihinin ardındaki gerçek hikayeyi keşfetmek için bir yolculuğa çıkarlar.

Haftanın Filmi: Coco - eğitimpedia | bağımsız eğitim platformu

Hachiko: A Dog’s Tale

Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi’ye siz de hayran kalacaksınız! Profesör Parker Wilson, tren istasyonunda Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi bir köpek bulur. Köpeği eve ilk getirdiğinde, profesörün eşi ilk önce sert bir tepki verir ancak Hachi kısa zamanda tüm aileye kendini sevdirir. Hachi, Wilson ailesinin köpeği olurken aynı zamanda profesörün yol arkadaşı olur. Bu tatlı. köpek, her gün yol arkadaşını işe giderken tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte ise aynı yerde onu bekler.

Hachi: A Dog's Tale | Netflix

Togo 

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmış En İyi Film: Togo | Film Ötesi

Ölümcül bir salgın Alaska’nın Nome kasabasını etkisi altına almıştır. Tek tedavi imkanı, 600 mil ötedeki kasabada bulunan antitoksin serumdur. Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni olan Leonhard Seppala’dan yardım ister ve eğitmen yaşlı bir Sibirya kurdu olan Togo ile birlikte yola çıkar. Yolculuk sırasına korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalan ikili, -70 dereceye varan soğukta büyük bir yaşam mücadelesi verecektir.

The Pursuit of Happyness

Başrol oyuncusu Will Smith’in Oscar’da en iyi erkek oyunculuğa aday gösterildiği "The Pursuit of Happyness”, Christopher Gardner’ın hayatını yazdığı kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarıldı. Maddi sıkıntılar yaşadığı dönemde Chris, zorluklara karşı direncini kaybeden karısı tarafından terkedilir ve 5 yaşındaki oğluyla baş başa kalır. Ardından evlerini de kaybeden baba-oğul sokaklarda kalıp daha zor zamanlar geçirmeye başlar ve Chris bildiği bütün satış tekniklerini kullanarak oğluyla hayata tutunmaya çalışır. Prestijli bir borsa şirketinde staj yapma imkanı bulan Chris, daha parlak bir geleceğe sahip olma umuduyla burada ücret almadan stajyerlik yapmaya başlar. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen sevgi ve özenle yılmadan babalık görevini yerine getirir ve oğlunun sevgisi ve güveniyle karşısına çıkan bütün engelleri aşar.

Prime Video: The Pursuit of Happyness

Now You See Me

Now You See Me - movie: watch streaming online

Suç ve gizem türündeki filmde dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan “Four Horsemen” ekibi, üstün sihir yeteneklerini yalnızca gösterilerinde değil, banka sistemlerine erişmek ve izleyicilerini soymak için de kullanmaktadır. Çete, gösterleri sırasında önce farklı kıtada bulunan bir bankayı soyup, sonra da başka bir suçlunun hesabındaki milyon dolarları izleyicilerin hesabına aktarınca FBI ajanı Dylan bu çetenin peşine düşer.

Fantastic Beasts and Where to Find Them 

Fantastik yaratıklar hakkındaki film JK Rowling’in gezi notlarından oluşan aynı isimli fantastik ansiklopedi kitabına dayanıyor. Harry Potter’ın bu kitabı okumasından 70 yıl önce yazılan kitapta, genç kaşif Newt Scamander’ın New York'un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıkları konu alınıyor. Yönetmenliğini David Yates’in üstlendiği film yıldız kadrosuyla da dikkat çekmekte. Genç kaşif rolünü Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne üstlenirken, kadroda Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Jon Voight da yer alıyor.

Fantastic Beasts and Where to Find Them - Teaser Trailer [HD] - YouTube

Christopher Robin

Çocukluk yıllarının çok sevdiği yakın arkadaşı Ayı Winnie ve diğerleri artık Christopher Robin'in hayatında değildir. İş hayatıyla çok meşgul olan Robin ailesini de ihmal etmeye başlamıştır. Hayatının çıkmaza girdiğini hissettiği bir anda Winnie karşısına çıkıverir. Ardından Robin Winnie'nin masal dünyasına yıllar sonra geri dönüp, arkadaşlarını bulmasına yardım eder ve o sırada ailesinin kıymetini anlayarak yeniden gerçek dünyaya gider. Fakat Robin'in de yardıma ihtiyacı olduğunu düşünen Winnie, Tigger, Eeyore ve Piglet de Christopher Robin'in peşinden gerçek dünyaya gelirler.Altın Küre ödüllü oyuncu Ewan McGregor'un başrolünü üstlendiği Winnie the Pooh uyarlaması “Christopher Robin”in yönetmen koltuğunda Marc Forster oturuyor.

Christopher Robin'de Winnie the Pooh'u da Göreceğiz

Beauty and the Beast

Kendisine yapılan bir büyü sonucunda korkunç bir yaratığa dönüşen prens, konuşan eşyalara dönüştürülmüş uşaklarıyla tek başına şatoda yaşamaktadır ve 10 yıl içinde hiçbir kadın ona aşık olmazsa sonsuza dek canavar olarak kalacaktır. Şatosuna izinsiz girdiği için tutsak aldığı yaşlı bir adamın kızı, babasının özgürlüğü için şatoda tutsak olmayı kabul eder. Zamanla şatodaki eşyalarla ve canavarla arkadaş olmaya başlayan Belle, canavarın korkutucu görüntüsünün altında ne kadar iyi biri yattığını öğrenir ve beklenmedik bir aşkın ortasına düşer. Bu sırada Belle'e aşık olan avcı Gaston, Canavar'ı öldürüp Belle ile evlenebilmek için her şeyi yapacaktır.
Jeanne-Marie Leprince de Beaumont'un klasik masalından uyarlanan filmin başrollerinde Emma Watson ve Dan Stevens oynuyor.

Beauty and the Beast (2017) - IMDb

Maleficent

Huzur ve barış içindeki orman krallığında büyüyen Malefiz güzel, saf ve genç bir kadındır. Fakat bir zamanlar inanıp güvendiği Stephan, Malefizin topraklarını tehdit eder ve bu ihanetin sonucunda Malefiz’in saf kalbi taşa döner. O kadar kin ve dolar ki çektiği acılar sonucunda Aurora’yı lanetler fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayabilecek tek anahtar olduğunu fark edecektir. Filmin yönetmenliğini Robert Stromberg üstlenirken, başrolde Malefiz'i Angelina Jolie. Genç prenses rolünü Elle Fanning oynarken kadroda kendisine Sharlto Copley, Miranda Richardson, Sam Riley, Kenneth Cranham gibi tecrübeli oyuncular eşlik ediyor. 

The sequel to 'Maleficent': not so evil after all | The Tech

Aladdin

Ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie'nin yönetmenliğinde live-action olarak tekrar çekilen film,  Agrabah pazarlarından yiyecek çalarak geçinmesine rağmen altın gibi bir kalbi olan Aladdin'in hayatını konu alıyor. Fakat Aladdin’in hayatı, Harikalar Mağarası'nda bulacağı sihirli lamba ve 3 dileğini gerçekleştirecek olan lamba cini ile tamamen değişecektir. Disney’in sevilen hikayelerinden biri olan “Aladdin” filminde,  Aladdin'in sihirli lambasının cini Genie'yi ünlü aktör Will Smith canlandırıyor.

1 milyar dolar hasılat yapan Aladdin'in devam filmi geliyor

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016) - IMDb

Ransom Riggs'in 2011'de çıkan aynı adlı romanından uyarlanan fantastik filmin yönetmenliğini yine Tim Burton üstleniyor. ipuçlarını izleyerek gizemli bir adaya giden küçük Jacob, Bu adada Miss Peregrine's Home For Peculiar Children adında bir evde kendisi gibi tuhaf ama gizemli güçlere sahip öksüz çocuklarla karşılaşır ve peşinde korkunç yaratıklar olan bu çocukları kurtarmaya çalışır.

Charlie and the Chocolate Factory 

Enteresan ve tuhaf biri olan Willy Wonka, esrarengiz fabrikasını kendisinden sonra bırakabileceği birini aramaktadır ve bunu için de bir yarışma düzenler. Yarışmayı kazanan 5 çocuktan biri ise fakir ve ailesiyle oldukça zor bir yaşam süren ve Charlie olur. Charlie’nin orada görecekleri onu çok etkileyecek ve Willy Wonka’nın hayal alemine çekecektir. Bu işin en iyilerinden biri olan Tim Burton fantastik komedi filminde Johnny Depp ile birlikte karşımızda.

Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rotten Tomatoes

Alice in Wonderland 

Linda Woolverton'ın çocuk kitabından uyarlanan ve 2010 yılında yeniden çekilen filmde Tim Burton güçlü kız imajını ön plana çıkarıyor. 17 yaşındaki Alic, sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip eder ve kendini harikalar diyarında bulur. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği bu yeri, ikinci ziyaretinde hatırlamaz. Harikalar Diyarı'nda Alice'i karşılayanlar arasında koskocaman şapkalı Mad Hatter karakteriyle Johnny Depp karşımıza çıkıyor. Bu yapımda yedinci kez bir araya gelen Tim Burton ve Johnny Depp ekibinde aynı zamanda eşi olan Helena Bonham Carter ve 2009 Oscar ödül töreninde En iyi Kadın Oyuncu Oscar'ına aday gösterilen Anna Hataway bulunuyor.

Alice in Wonderland (2010) Alis Harikalar Diyarında - Sinematopya

Dolittle 

Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, kendisini malikanesine kapatır ve oradan hiç çıkaz. Adeta dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, bir gün kraliçenin hastalandığını duyar ve kraliçeyi iyileştirmek için yıllar sonra kabuğundan çıkmaya karar verir. Dolittle, hastalığa çare aramak için bir adaya doğru yola koyulur. Bu macerada kendisine goril, ördek, devekuşu, kutup ayısı ve papağan da eşlik eder.

Dolittle will delight small children and drive adults mad - The Verge

1- Neşeli Günler:

Sadık Şendil'in yazıp Orhan Aksoy'un yönettiği Neşeli Günler, bugün bile tekrar tekrar izlenen filmlerin başında geliyor. 8.8 gibi yüksek bir İmdb puanına sahip olan yapım altı çocuklu fakir bir ailenin yaşamından kesitler sunuyor. Adile Naşit ve Münir Özkul'un oyunculuk performanslarıyla göz doldurduğu filmde turşu suyu tartışmaları başta olmak üzere birçok unutulmaz sahne mevcut.

1- Neşeli Günler:

2- A Marriage Story:

'Yeni Woody Allen' olarak tanımlanan bağımsız yönetmen Noah Baumbach'ın son filmi 'Bir Evlilik Hikayesi' bir çiftin boşanma sürecine ışık tutuyor. Adam Driver ve Scarlett Johansson'un baş rollerinde olduğu film sinema eleştirmenleri tarafından çok beğenilirken 8.0 gibi iddialı bir Imdb puanına sahip.

2- A Marriage Story:

3- Meet The Parents:

Türkiye'de Zor Baba ismiyle gösterime girmiş olan filmde kızının evlenmesini istemeyen bir baba ve yaptıkları mizahi bir dille anlatılıyor. Baba rolündeki Robert De Niro, üst düzey bir oyunculuk sergilerken Ben Stiller ve Teri Polo da sergiledikleri performanslarla göz dolduruyor. Zor Baba çok sevildiği için 2004 ve 2010 yıllarında devam filmleri çekildi.

3- Meet The Parents:

4- Herkesin Keyfi Yerinde:

Aile bağlarının ne kadar önemli olduğunu vurgulayan film 60 yaşındaki bir babanın ailesini bir araya getirmeye mücadelesini anlatıyor. Tek tek çocuklarını ziyaret eden Frank Goode karakterinin çevresinde gelişen olaylarda iletişim kopukluğu, kuşak çatışması ve modern çağ eleştirisi gibi temalar işleniyor.

4- Herkesin Keyfi Yerinde:

5- Tenenbaum Ailesi:

Absürt - komedi türündeki bu film orijinal senaryosu ve sıra dışı karakterleri ile klasik aile filmlerinden ayrılıyor. Gene Hackman, Owen Wilson, Ben Stiller gibi usta oyuncuların yer aldığı yapımın 'En İyi Film' ve 'En İyi Senaryo' dallarında birçok ödül almayı başardı.

5- Tenenbaum Ailesi:

6- Babam ve Oğlum:

Bu unutulmaz yapım Türk sinema tarihinin en çok hasılat elde eden filmlerin başında geliyor. Kuşak çatışmasını üç nesil üzerinden aktaran filmin Imdb puanı ise 8.3. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği filmde Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor ve Hümeyra gibi yıldız isimler yer alıyor.

6- Babam ve Oğlum:

7-Uzun Hikaye:

Mustafa Kutlu'nun aynı adlı öykü kitabından uyarlanan film, sürekli taşınmak zorunda kalan bir baba ile oğlunun sıcak hikayesini anlatıyor.

7-Uzun Hikaye:

8- Kramer Kramer'e Karşı:

1979 yılında çekilen ve unutulmaz sinema klasikleri arasında yer alan Kramer Kramerê karşı bir boşanma hikayesini çarpıcı bir şekilde anlatmayı başarıyor. Dustin Hoffman ve Merly Streep'in birbirini tamamlayan oyunculuğu filmin en büyük artılarından biri.

8- Kramer Kramere Karşı:

9- Küçük Gün Işığım:

Katıldığı tüm festivallerden ödülle dönen Little Miss Sunshine aynı zamanda bir yol filmi. Kızlarını güzellik yarıştırmasına yetiştirmeye çalışan ailenin yolculuğu tamamen özgün bir şekilde anlatılıyor.

9- Küçük Gün Işığım:

10- Cinderella Man:

Gerçek bir hikayenin anlatıldığı Cindrella Man, ailesini geçindirmek için hem liman işçiliği hem de boksörlük yapan bir adamın dramatik hikayesini konu alıyor.

10- Cinderella Man:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu