Bilal Sonses Kimdir? Nerelidir? 28 Ekim 2020

28 Ekim 1989 da İstanbul fatihte doğan ünlü sanatçı sanat hayatına nasıl atıldı? albümleri nelerdir? işte milyonların sevgilisi Bilal Sonses 'in hayat hikayesi....

Bilal Sonses 28 Ekim 1989 yılında İstanbul’ un Fatih ilçesinde doğmuştur. Bilal Sonses Aslen İstanbulludur. Bilal Sonses Akrep Burcudur.
Bilal Sonses Kimdir?
Bilal Sonses, ilkokulu İstanbul fatih’te bir okulda tamamlamıştır. Lise tercihini yaparken kendisindeki turizm merakını fark eden şarkıcı, Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesine kayıt olmuştur. Sanatçı, lise eğitimini tamamladıktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Ön Lisans programı ile 2 yılda eğitimini tamamlamıştır. Bilal Sonses, Düzce Üniversitesine kayıt olarak eğitim hayatını devam ettirmektedir…
Yakışıklı şarkıcı asıl ününü Ayla Çelik’in çok beğenilen Bağdat isimli parçayı seslendirmesi ile kazanmıştır. Bilal Sonses, bu parça ile ününü tüm Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır. Güzel sesli genç şarkıcının Bağdat parçasını şarkının sahibi Ayla Çelik’ten daha iyi yorumladığını söyleyenler bile çoğunlukta. Youtube üzerinden yayınladığı videolar ile gündemde yer almayı başarıyor.
Bilal Sonses Youtube’da Nasıl Tanındı?
Bilal Sonses, hayatını değiştirecek olan Youtube’ da 2015 yılında kendi isminde bir kanal açmıştır. Bilal Sonses, bu youtube kanalına kendi bestelerini yüklemiş ayrıca söylediği cover parçaların videolarını da yüklemiştir. Bu videolar ile tanınmaya başlayan yakışıklı şarkıcı, Ayla Çelik’in Bağdat isimli parçasını seslendirdiği videoyu Youtube hesabında yayınlayınca olan oldu ve Bilal Sonses tüm Türkiye tarafından tanınan ve beğenilen bir şarkıcı oldu. Genç şarkıcının Bilal Sonses isimli youtube kanalının 200000 takipçisi bulunmaktadır. Daha sonra Sonses, Netd müzikle yaptığı anlaşma ile ‘Son olarak iki kelime’ adlı şarkısı bu kanalda yayınlanmış ve kendi rekorunu kırarak ilk haftasında 1 milyon’dan fazla dinlenmeyi başarmıştır.
Bilal Sonses’in Albümleri:
Yak
Öpesim Var
İki Kelime
Bilal Sonses’in Yotube Kanalında Seslendirdiği Diğer Parçalar:
Ansızın
İçimdeki Sen
Ev Boş
Sevda
Eden Bulur
Yanarım
Ziyanı Yok,
Helal Etmiyorum
Unuttum İşte
Keskin Bıçak
Aşk Lütfen Gel
Zor Bela

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu