Magazin D Cumartesi 152. Bölüm

1992 yılında “ANS International” adıyla kurulan D Yapım, 1998’de Doğan TV Holding bünyesine katılmış ve 2005’te “D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş” adını almıştır. Türk televizyon tarihinde pek çok ilke imza atan D Yapım, 2018 yılında Demirören Medya Grubuna katılmıştır! “Ruhsar”, “Evdeki Yabancı”, “Eyvah Kızım Büyüdü”, “Asmalı Konak”, “Genco”, “Gümüş”, “Geniş Aile”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” ve “Yalan Dünya” gibi izlenme rekorları kıran ve Türk TV seyircisinin kalbinde yer etmiş dizileri, “Evim Şahane”, “Mutfağım” gibi gündüz kuşağının ilgi çeken TV programları, yapımcılığını üstlendiği klipler ve reklam filmleriyle gerek yerel, gerek uluslararası platformlarda onlarca ödüle layık görülen D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş'nin diğer bir önemli özelliği ise, prodüksiyon sürecinde hem yerli hem de yabancı uzman ekiplerle uyum içinde çalışabilmesidir.

Dünyanın her köşesinde rahatlıkla prodüksiyon yapabilme becerisine sahip olan D Productions, film endüstrisine de adım atarak yerli sinemadaki iddiasını “Asmalı Konak Hayat”, O Şimdi Asker” gibi gişe rekortmeni filmlerle de kanıtlamıştır.

Yerli film yapımı dışında yurtdışından haklarını satın aldığı yabancı filmleri de farklı mecralarda sinemaseverlerle buluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu