ŞAMPUANIMA ASİT KOYDULAR Ivana Sert’ten Mankenlik Yıllarına Dair Çarpıcı İtiraflar

Ivana Sert, Sait Emir Mankenlik ve Zarafet Akademisi’nin düzenlediği WorkShop’a katıldı. WorkShop öncesi basın mensuplarının sorularına cevap veren ünlü manken önemli açıklamalarda bulundu. Güzel bir WorkShop’a geldiğini ifade eden Ivana Sert, “Genç kızlarımıza kendi tecrübelerimi anlatacağım. Kızlar çok heyecanlı, sabırsızlıkla derslerimize başlayacağız” diye konuştu. WorkShop’u düzenleyen Sait Emir, WorkShop hakkında şöyle konuştu: “Ivana Hanım WorkShop için tecrübeli bir manken ve o aramızda olsun istedik.

Gençlerimize tecrübelerini anlatmasını istedik. Bizim amacımız uluslararası bir model yetiştirmek. Neden dünya çapında kızlarımızı görmüyoruz? Gerçekten hak eden kızlarımız var. Ancak eğitim bu konuda Türkiye’de yetersiz olduğu için farklı bir eğitim sistemi yaptık. Bu hafta da WorkShop’umuza Ivana hanım devam edecek. Eğitmenimiz Asil beyin de eşlik etmesiyle devam edeceğiz.” Eğitmen Asil Çağıl, pandemi sürecinde sosyal mesafeye dikkat ederek eğitimlere devam edildiğini kaydederek, “Bugün de ekranların başarılı ismi İvana hanım ile birlikteyiz. Tecrübelerini bizlerle paylaşacak.

Çok güzel bir gün. Pandemiye rağmen son sürat devam ediyoruz” diye konuştu. Çift maske taktığı görülen Ivana Sert, koronavirüs salgını ile ilgili konuştu. Koronavirüsten çok korktuğunu ifade eden Sert, şöyle devam etti: “Sporcuyum sağlıklıyım ama bu virüsü ne kadar geç kaparsam o kadar doğru olduğunu düşünüyorum. Hepimiz bu virüsü geçireceğiz ama ne kadar geç olursa o kadar daha iyi olur.” Sait Emir Mankenlik ve Zarafet Akademisi’nde genç manken ve model adaylarına tecrübelerini aktaracak olan İvana Sert, unutamadığı anılarından birini basın mensuplarıyla paylaştı: “Sırbıstan’dan Türkiye’ye geldiğimde valiz gelmedi. 2 hafta yoktu. Merter’de Zeytinburnun’da arkadaşlar sağ olsun kıyafet yolladı. Kendi ülkemdeki sponsorlar olmasına rağmen hiçbiri yanımda olmadı. Türkiye benim için çok güzel tecrübe oldu. Kötü başladı ama güzel devam etti.” Ünlü manken, manken seçiminde en çok dikkat ettiği hususun disiplin olduğunu vurgulayarak, “En önemlisi disiplin. Bence her işte disiplin önemli. İşe sahip çıkmalı. Çok çalışması lazım” şeklinde konuştu. Ivana Sert, “Mankenler arasında rekabet oluyor mu?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Çok oluyor. 10 tane kızla beraber 2 odayı paylaşıyorduk. 5 yatak 5 yatak. Asker gibi bir şeydik. Türkiye beni çok sevdi. Türkiye’ye çok uygundum. Bütün işleri ben alıyordum. Bazen 2-3 iş birden geliyordu, iptal etmek zorunda kalıyordum. Kızlar çok kıskanıyordu. Şampuana bildiğin asit koyuyorlardı. Kokudan hemen anlıyorduk tabii. Böyle şeyler de başıma geldi.” Mankenliğin yanı sıra müzikle de ilgilenen Ivana Sert, şu sıralar teklif geldiğini ancak kalabalık ortamlardan korktuğu için uzak durmak istediğini ifade etti. Ivana, “Kabul etmedim. Çünkü pandemi döneminde arka planda kalmak istiyorum. Pandemi bitince daha güzel projeler yaparız” diye konuştu. Muhabirlerin müzik ile ilgili ısrarlı soruları üzerine sürprizi ağzından kaçıran Ivana Sert şöyle konuştu: “Pandemi döneminde pop müzik şarkıları yazdım. Sürpriz yapacaktım ama olmadı. Şarkı hazır şu an duruyor. Okuması kaldı sadece. Şu sıralar zamanı değil.” Ivana Sert, 2020 yılıyla ilgili de konuştu. 2020 yılı için lanetli bir yıl diyen Sert, “Bu 2020 bitsin. Hepimiz için, bütün dünya için ne yazık ki kötü bir yıl.

Her anlamda kötü bir yıl oldu. Gitsin ve geri gelmesin” diye konuştu. Sert, “2020 izin için aşk mı para mı, 2021’den beklentileriniz ne?” sorusuna şu cevabı verdi: “Ben aşkımı 2020’de buldum. 2021’den önce sağlık, sonra da iş diliyorum.” Koronavirüs salgınında ikinci dalga paniği yaşanırken, tıpkı ilk günlerdeki gibi yeniden karantina günlerine dönebileceğimizi söyleyen Ivana Sert, karantina günleriyle ilgili önemli uyarılarda bulundu. “Çok yemek yemeyin” diyen Ivana Sert, “Kilo almayın. Bol bol spor yapın” sözleriyle formda kalın uyarısı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu